Wklejanie zdjęć do albumu tradycyjnego – czym i jak? 0
Wklejanie zdjęć do albumu tradycyjnego – czym i jak?

Sposobów na umieszczenie zdjęć w albumie jest na prawdę wiele. My zamiast zwyczajnej taśmy dwustronnej czy kleju w sztyfcie polecamy wam specjalnie dedykowane ku temu akcesoria...

Albumy na zdjęcia wklejane pozwalają na dowolną aranżacje kart. Wewnątrz można umieścić zdjęcie, pocztówkę czy bilet. Możecie szaleć i tworzyć, nie jesteście ograniczeni do wyznaczonych miejsc jakimi są specjalne kieszonki na zdjęcia.

W związku z tym nasuwa się pytanie czego użyć do wklejania zdjęć? Kleju, a może taśmy? Sposobów na umieszczenie zdjęć w albumie jest na prawdę wiele. My zamiast zwyczajnej taśmy dwustronnej czy kleju w sztyfcie polecamy wam specjalnie dedykowane ku temu akcesoria, które w większości możecie zakupić na naszym sklepie internetowym.

Jednym z nich są dwustronne przylepce do zdjęć marki Henzo®. Sprawa jest bardzo prosta - oderwij górną część papierowego pudełka i pociągnij za naklejki, a pojedyncza naklejka wysunie się z boku pudełka bez dolnego podkładu. Teraz tylko naklej przylepce na odwrocie zdjęcia, odklej folię ochronną, umieść zdjęcie w wybranym miejscu na karcie albumu i voilà! Co najważniejsze przylepce nie niszczą zdjęć, nie prześwitują przez nie jak i przez karty albumu.

naklejki Henzo

 

Druga z możliwości to super mocny klej w taśmie tesa® Roller. Niezwykle prosty i szybki w obsłudze, używasz go jak „korektora myszki”. Jego cechy to przede wszystkim mocna siła klejenia, a w użytkowaniu jest niezwykle estetyczny. Również nie prześwituje przez zdjęcia i karty albumu.

klej w taśmie

Innym rozwiązaniem są narożniki do wklejania zdjęć. Złote, czarne, białe, a nawet transparentne - na rynku dostępnych jest ich wiele. Wklejanie zdjęć za pomocą narożników nie jest już tak szybkie. Należy umieścić narożniki na rogach zdjęcia i wkleić w danym miejscu na karcie albumu. Narożniki lubią się zsuwać podczas wklejania, a metodę tą polecamy przy mniejszych odbitkach, przy większych może już nie być tak łatwo. Jednak sposób ten ma ogromny plus jakim jest bezproblemowa wymiana zdjęć bez konieczności ich odklejania. Po prostu wysuwasz zdjęcie, a na jego miejsce wkładasz inne co z pewnością ułatwi zaaranżowanie całego albumu zdjęciami i umożliwi ustawienie ich w odpowiedniej kolejności. Co więcej zdjęcia z czarnymi czy złotymi narożnikami naprawdę wyglądają zachwycająco.

Oczywiście zwykły klej też sobie poradzi ze zdjęciami. Jednak należy zaznaczyć, że sam efekt końcowy może być niezbyt estetyczny. Karty mogą się pofałdować, klej może zostawić ślad na odwrocie kary, a przy niedokładnym jego nałożeniu może wypłynąć spod zdjęcia i zostawić ślady. Natomiast taśma dwustronna pozwoli na schludne umieszczenie zdjęć w albumie, jednak zabawy jest już troszeczkę więcej. Cięcie taśmy w paski, odklejanie folii ochronnej - trzeba liczyć się z tym, że troszeczkę czasu nam to zajmie.

Jeśli już zdecydujecie się na klej czy taśmę, to zwrócicie uwagę aby były one bezkwasowe, czyli nie wnikające w strukturę papieru, wtedy zarówno papier jak i karta albumy zostanie nienaruszona.

Jak widać sposobów na umieszczenie zdjęć w albumie jest naprawdę wiele. Decydując się na jedną z powyższych metod przede wszystkim należy wziąć pod uwagę czas jakim dysponujemy oraz samą estetykę użycia danego produktu.

Do nas przede wszystkim przemawia klej w taśmie oraz dwustronne przylepce - za szybkość, wygodę i za to, że samo ich użycie jest bardzo schludne.

 

Życzymy miłej zabawy przy wklejaniu zdjęć!

Allubra

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl